ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Instrukcja obsługi

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Instrukcja korzystania z BIP

Akapit nr 1 - brak tytułu

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z BIP
Biuletyn Informacji Publicznej został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej w postaci elektronicznej. BIP to urzędowy publikator teleinformatyczny. Prowadzony jest na podstawie następujących przepisów prawa:
  • Ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.). Ustawa określa zasady na jakich realizowany jest dostęp obywateli do wszelkich informacji publicznych. Ustawa wylicza również podmioty zobowiązane do udostępniania informacji publicznej. Są to, między innymi jednostki samorządu terytorialnego. Celem ustawy jest wprowadzenie jednolitych zasad udostępniani informacji publicznych.
  • Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68). Określa sposób przekazywania informacji publicznych przez podmioty określone w Ustawie. Odbywa się to poprzez działanie serwisów internetowych Biuletynu Informacji Publicznej. W rozporządzeniu określono również budowę Podmiotowych Stron BIP.
  •  innych przepisów na podstawie których Urząd Miejski realizuje swoje zadania. 
Treści i załączniki uchwał opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej dostępne są do obejrzenia lub pobrania w formacie WORD, EXCEL lub  PDF.  
Uzyskanie informacji zamieszczonej na stronie BIP odbywa się poprzez kliknięcie lewym klawiszem myszy na interesującą nas kategorię, a następnie po jej rozwinięcie na podkategorię.
Strona Biuletynu Informacji Publicznej składa się z następujących elementów:
1.        MENU GÓRNE służy do nawigacji pomiędzy stronami Biuletynu Informacji Publicznej samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzących stronę BIP w serwisie bip.warmia.mazury.pl, jak również umożliwia wyszukiwanie informacji na stronie.
2.        MENU NAJNOWSZE INFORMACJE  zawiera 3 kategorie najważniejszych informacji dotyczących zamówień publicznych Urzędu Miejskiego, informacji o naborze na wolne stanowiska pracy w urzędzie i jednostkach organizacyjnych oraz ogłoszeń dotyczących Urzędu Miejskiego.
3.        MENU PRZEDMIOTOWE  podzielone jest  na kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. W celu ułatwienia odnalezienia informacji w ramach kategorii zostały utworzone podkategorie. Po "kliknięciu" na daną podkategorię, informacje wyświetlają się w postaci kolejnych podmenu bądź w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.  W każdym otwartym oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej treści, zapisania jej na nośniku lub dysku, bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna.  Część dokumentów zapisana jest w postaci plików o rozszerzeniu pdf.   tj. wnioski do wypełniania, oświadczenia majątkowe itp.  W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Adobe Reader - jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem: get2.adobe.com/reader/
4.        MENU TECHNICZNE zawiera informacje dotyczące zmian dokonywanych w serwisie oraz statystyk strony. Ponadto menu zawiera odnośniki do wyszukiwarki i mapy serwisu. W zakładce "Pliki do pobrania" znajdują się adresy do aplikacji umożliwiające pracę z publikowanymi dokumentami, jak również linki przydatne dla społeczności lokalnej. W zakładce "Redakcja Biuletynu" wyświetlana jest osoba prowadząca biuletyn.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Nidzicy
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
 
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2010-10-20
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
 
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2010-10-20 10:47:50
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Joanna Skibińska
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2010-10-20 11:29:43
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Joanna Skibińska
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2010-10-20 14:23:28
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
4423 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »